Yearly Archives

73 Articles

Děkujeme za modlitbu za Noc v Nazaretě pro děti z farnosti, včerejší den se mimořádně vydařil. Jedna ilustrativní fotka je k vidění jako obrázek k této zprávě.

Ohlášky 33. neděle v mezidobí si můžete přečíst zde: Ohlášky 33. neděle v mezidobí.

Zde si můžete přečíst dopis pana kardinála ke dni Bible: Dopis kardinála Dominika Duky ke Dni Bible 2018.

Ve čtvrtek v 18:00 zveme na setkání mladých lidí a řeholníků u Panny Marie Sněžné, plakátek si můžete prohlédnout zde: Setkání mladých lidí a řeholníků Jsme svatí – plakát.

V sobotu 24. 11. v 10:00 bude hubertská mše sv. v kostele sv. Jakuba, hlavním celebrantem bude emeritní strahovský opat Michael Pojezdný, OPraem. Mše sv. v 8:00 nebude. Srdečně zveme.

V neděli 25. 11. v 15:00 bude v Nazaretě vyrábění adventních věnců, které povede paní Hedvika Borženská. Věnce si pak můžete odnést domů, požehnání bude po mších sv. na první neděli adventní 2. 12. Využijme této příležitosti a připravme se na vstup do adventní doby. Srdečně zveme.

Promo video k Arcidiecéznímu plesu mládeže si můžete pustit zde.

Přípravy snoubenců v Kunraticích

Srdečně zveme na třetí ročník kurzu přípravy snoubenců v naší farnosti, pořádaný s podporou Arcidiecézního centra mládeže a Centra pro rodinu Arcibiskupství pražského. Jednotlivá setkání se uskuteční v Nazaretě, Kostelní nám. 16, Praha Kunratice, vždy od 19:30. Po přednášce na dané téma budou následovat skupinky.

Termíny a témata setkání:

Jak katolická církev chápe manželství (7. 2. 2019)
Psychologie partnerského vztahu (21. 2. 2019)
Konflikty a jejich řešení (28. 2. 2019)
Rodiče, přátelé a my (7. 3. 2019)
Jak prožívat v manželství vztah k Bohu (14. 3. 2019)
Manželská láska a sexualita (21. 3. 2019)
Děti a my, odpovědné rodičovství (28. 3. 2019)
Obsah manželského slibu, průběh svatebního obřadu (11. 4. 2019)

Přednášky jsou otevřené i zájemcům z řad farníků, kteří nejsou přímo snoubenci.
Navazující skupinky jsou pouze pro přihlášené snoubenecké páry.

Přihlásit se na kurz můžete zde.

Potvrzení o absolvování kurzu získají přihlášení snoubenci na základě docházky.
Více informací u P. Vojtěcha Smolky, 732 106 466, smolka.vojtech@gmail.com.

Ohlášky 31. neděle v mezidobí si můžete stáhnout zde: Ohlášky 31. neděle v mezidobí.

Připomínáme, že každý den od 1. do 8. 11. je možné získat po splnění tří obvyklých podmínek (svátost smíření, svaté přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce) plnomocné odpustky, přivlastnitelné duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se za zemřelé. Využijme této možnosti.

Farní zprávy listopad 2018

Aktuální farní zprávy si můžete přečíst zde: Farní zprávy listopad 2018.

Na slavnost Všech svatých 1. 11. bude modlitba za zemřelé na kunratickém hřbitově v 17:00, mše sv. v 18:00 v kostele. V den památky všech věrných zemřelých 2. 11. bude mše sv. v 8:00 v hrobce za kostelem, v 17:00 modlitba za zemřelé na kunratickém hřbitově a v 18:00 mše sv. Kunraticích v kostele.

Víkend rodin Hrádek 26.-28.10.

Prohlédněte si pár fotek z nové fotogalerie z víkendu rodin, který se uskutečnil tento víkend na Hrádku u Vlašimi. Nechyběla přednáška a skupinka, program pro děti, společná modlitba a slavení mše svaté, výlet na Blaník a zpěv Svatováclavského chorálu na Velkém Blaníku, ani výborný guláš a velká hra o velkou cenu pro děti i dospělé. Přestože trochu pršelo, víkend se velmi vydařil.

Děkujeme všem, kteří se na jeho přípravě a průběhu podíleli.

Ohlášky této neděle si můžete přečíst zde: Ohlášky 30. neděle v mezidobí.

Pan kardinál Dominik Duka vydal pastýřský list při příležitosti 100. výročí od vzniku Československa, list je k dispozici zde: Pastýřšký list 100 let ČSR k 28. 10. 2018.

Mons. Zdenek Wasserbauer srdečně zve na slavnostní mši svatou na poděkování Bohu a sv. Anežce České za 29 let svobody. Plakátek najdete zde.

Arcibiskupství pražské vypisuje výběrová řízení na následující pozice: