Farní výlet na Zelenou horu 19. 10.

Srdečně zveme na další farní výlet, tentokrát na Zelenou horu ve Žďáru nad Sázavou, který se uskuteční v sobotu 19. října 2024.

Jedná se o krásnou církevní památku (poutní kostel sv. Jana Nepomuckého) a patří mezi nejvýznamnější stavby známého architekta Santiniho, která je již 30 let zařazena na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO.

Doprava bude zajištěna objednaným autobusem s kapacitou 53 míst. Navazujeme tím na farní výlet na Svatou horu z května t.r., který se dle ohlasů účastníků velice vydařil.

Základní informace:

• 8:50 – setkání poutníků u našeho kostela
  • 9:00 – odjezd z Kunratic
  • 11:00 – příjezd do Žďáru nad Sázavou
  • 11:30 – komentovaná prohlídka baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše
  • 12:15 – přestávka na „piknik“ či oběd
  • 13:00 – komentovaná prohlídka poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
  • 14:00 – mše svatá v kostele sv. Jana Nepomuckého
  • 15:30 – odjezd zpět
  • 17:30 – příjezd do Kunratic

Doplňující poznámky:

• 250-300 Kč/osoba – cena za dopravu objednaným autobusem
    • výsledná cena bude stanovena podle obsazenosti autobusu
  • skupinové vstupné na Zelenou horu (kostel sv. Jana Nepomuckého):
    •  90 Kč – snížené vstupné pro děti a mládež (6 do 18 let, senioři od 65 let, ZTP ZTP/P, studenti do 26 let)
    • 140 Kč – plné vstupné (pro dospělé)
    • 350 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí + děti a mládež do 18 let)
  • svačinu prosím s sebou, nejspíš bude možnost udělat si malý piknik, případně si zajít na rychlý oběd
  • ⁠uvedené časy jsou předpokládané/orientační a může dojít ke změně
  • v případě špatného počasí může být harmonogram upraven dle potřeby

Preferovaný způsob přihlašování je přes formulář zde, případně u Olivera Macháčka, 777 735 375.

Vstupné na Zelenou horu budeme platit hromadně, proto prosím do přihlašovacího formuláře zadejte počet osob dle zařazení do odpovídající kategorie (mládež + student / dospělý / rodina / senior).

PROSÍME PŘIHLAŠUJTE SE NEJPOZDĚJI DO ČTVRTKA 17. 10.

Moc se těšíme na další společný výlet a věříme, že to bude opět povedená akce!