5. neděle velikonoční

Přímý přenos nedělní mše svaté v 9:30 z kunratického kostela jste mohli sledovat zde.

Ohlášky této neděle si můžete přečíst zde.

Připomínáme, že na mše svaté (ani ve všední den, ani v neděli) již není třeba se předem přihlašovat. Během jakékoliv mše svaté je také možné být před kostelem a využít venkovní reproduktor u bočního vchodu do kostela (reproduktor je možné zapnout vypínačem u tohoto vchodu). Nedělní mše svaté jsou v sobotu v 18:00 a v neděli v 8:00, 9:30 a 11:00 v Kunraticích a v neděli v 11:00 v Hrnčířích, všednodenní mše svaté jsou od pondělí do pátku v 18:00 v Kunraticích. Prosíme o dodržování hygienických opatření.

Chtěli bychom zvlášť upozornit na mezinárodní modlitební „maraton“ růžence. Na přání papeže Františka bude měsíc květen věnován „maratonu“ modlitby s úmyslem prosit za ukončení pandemie, která již více než rok sužuje celý svět, a za obnovení společenských a pracovních aktivit. Papež František si do této iniciativy přeje zapojit poutní místa na celém světě a zve i věřící, aby se připojili. Modlitba růžence na poutních místech by měla být v 18:00 místního času, podle jednotlivých časových pásem, modlit se samozřejmě lze také jindy. Modleme se i my v měsíci květnu každý den růženec! Můžete si přečíst Výzvu předsedy ČBK k modlitebnímu maratonu růžence.

Zástupci Hnutí Fokoláre, Sant’Egidio a Schönstattského hnutí přišli s iniciativou Společné modlitby za Evropu.